Душек Nature Hard Yellow

10,290ден18,190ден

Clear

Бесплатна достава и монтажа

Душекот Nature Hard Yellow е дел од Nature колекцијата составен од џебни јадра со 14 см висина, над џебните јадра има Bodycare Kovafoam ХР пена со голема еластично 30/40 и Bodycare Kovafoam ХР пена со помала еластичност но со поголема густина 35/35.

Комбинацијата на потврда и помека и поеластична ХР пена на душекот е наменета за лица кои имаат проблеми со р'бетот, и за лица кои сакаат да спијат на потврди душеци.

Nordic Design навлаката е специјална навлака направена за да не дозволува потење на телото во текот на спиењето.

Одличниот дизајн на душекот кој е комбинација на штоф со навлака за душеци и патентите во боја даваат голема ексклузивност на душекот и перфектно преспиени ноќи.

Состав:

- Џебно јадро

- Bodycare Kovafoam ХР пена 30/40

- Bodycare Kovafoam Хр пена 35/35

- Антиалергиски силиконизирани влакна

- Поликотон обвивка

- Високо квалитетна навлака Nordic Design

Висина на душек: 28 см

 

Дополнителни информации

Димензија

90х200, 120х200, 140х200, 160х200, 180х200

Осврти

Продуктот сеуште нема оценка.

Бидете први што ќе го оценете "Душек Nature Hard Yellow"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *