Душек Nature Medium Blue Ocean

11,090ден19,790ден

Clear

Бесплатна достава и монтажа

Душекот Nature Medium Blue Ocean е дел од Nature колекцијата кој е составен од џебни јадра со 14 см висина, над џебните јадра има високо еластична Kovafoam ХР пена, а над пената има 2 см мемори пена.

Навлаката на душекот е изработена по специјални барања, а во својот состав  содржи 60% вискоза, 10% памук, 20% bamboo влакна и 10% кашмир.

Овој душек е наменет за луѓе кои сакаат душек со поголема еластичност и  поголема мекост.

Одличниот дизајн на душекот кој е комбинација на штоф со навлака за душеци и патентите во боја даваат голема ексклузивност на душекот и перфектно преспиени ноќи.

Состав:
- Џебно јадро
- Bodycare Kovafoam ХР пена
- Мемори пена 2 см
- Антиалергиски силиконизирани влакна
- Поликотон обвивка
- Високо квалитетна навлака

Висина на душек: 25 см

 

Дополнителни информации

Димензија

90х200, 120х200, 140х200, 160х200, 180х200

Осврти

Продуктот сеуште нема оценка.

Бидете први што ќе го оценете "Душек Nature Medium Blue Ocean"

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *