(+389) 46 231 385 Охрид
(+389) 47 223 038 Битола
Search

Душек Малдиви

15,842ден26,174ден

Исчисти
Спореди
СКУ:N/A

Душек Малдиви е еден од најлуксузните душеци составен од високоеластична Sleepcomfort ХР пена која се произведува по специјални барања и има голема еластичност и густина што придонесува голема удобност на душекот и кралски ноќи.

Комбинацијата на високоеластичната ХР пена и 8 см мемори пена создава луксузно прилагодување на Вашето на душекот Малдиви.

Навлакaта на душекот е изработена исто така по специјални барања на Dream by Almak која е составена од вискоза 70% и Bamboo влакна 30% и е збогатена со сребрени нити.

Во составот на душекот има и 3Д воздушна трака кој овозможува поголема цирклулација на воздухот во душекот.

Состав:

– Високоеластична ХР пена 45/50

– Мемори пена 8 сm

– Антиалергиски силиконизирани влакна

– Поликотон обвивка

– Високо квалитетна навлака

Висина на душек:  24 сm

Димензија

90х200, 120х200, 140х200, 160х200, 180х200

Back to Top
Производот е додаден во кошничката