(+389) 46 231 385 Охрид
(+389) 47 223 038 Битола
Search

Душек Nature Hard Yellow

12,657ден20,750ден

Исчисти
Спореди
СКУ:N/A

Душекот Nature Hard Yellow е дел од Nature колекцијата на Dream by Almak кој е составен од џебни јадра со 14 см висина, над џебните јадра има Bodycare Kovafoam ХР пена со голема еластично 30/40 и Bodycare Kovafoam ХР пена со помала еластичност но со поголема густина 35/35.

Комбинацијата на потврда и помека и поеластична ХР пена на душекот е наменета за лица кои имаат проблеми со р’бетот, и за лица кои сакаат да спијат на потврди душеци.

Nordic Design навлаката е специјална навлака направена за да не дозволува потење на телото во текот на спиењето.

Одличниот дизајн на душекот кој е комбинација на штоф со навлака за душеци и патентите во боја даваат голема ексклузивност на душекот и перфектно преспиени ноќи.

Состав:

1. Џебно јадро

2. Bodycare Kovafoam ХР пена 30/40

3. Bodycare Kovafoam Хр пена 35/35

4. Антиалергиски силиконизирани влакна

5. Поликотон обвивка

6. Високо квалитетна навлака Nordic Design

Висина на душек: 28 см

Димензија

90х200, 120х200, 140х200, 160х200, 180х200

Back to Top
Производот е додаден во кошничката