(+389) 46 231 385 Охрид
(+389) 47 223 038 Битола
Search

Душек Nature Soft Green

13,517ден23,936ден

Исчисти
Спореди
СКУ:N/A

Душекот Nature Soft-Green е дел од Nature колекцијата составен од џебни јадра со 14 см висина, над џебните јадра има високо еластична Kovafoam XP пена и над пената има 5 см мемори пена која придонесува вистински комфорт на душекот.

Навлаката на душекот е SaniDorm која во својот состав има 80% памук и е многу нежна на допир и придонесува за поголема удобност и прилагодување на телото на душекот.

Одличниот дизајн на душекот кој е комбинација на штоф со навлака за душеци и патентите во боја даваат голема ексклузивност на душекот и перфектно преспиени ноќи.

Состав:

1. Џебно јадро

2. Bodycare Kovafoam ХР пена

3. Мемори пена

4. Антиалергиски силиконизирани влакна

5. Поликотон обвивка

6. Висококвалитетна SaniDorm навлака од памук

Висина на душек:  29 сm

 

Димензија

90х200, 120х200, 140х200, 160х200, 180х200

Back to Top
Производот е додаден во кошничката