(+389) 46 231 385 Охрид
(+389) 47 223 038 Битола
Search

Душек Ројал Дрим

15,068ден25,830ден

Исчисти
Спореди
СКУ:N/A

Ројал Дрим е еден од најдобрите душеци кои поседуваат анатомски, ортопедски и ергономски својства.

Мултипокет џебното јадро се грижи за плавилна позиција на вашиот грб, додека мемори пената која ја има и Tencel платното даваат уникатно чувство на мекост и удобност.

Квалитетите како што се природност, мекост, мазна површина, чуство на свила, апсорпција на влага, силни и издржливи, анти-статички со природна хигиенска заштита ги прави Tancel влакната одлични.

Tancel влакната не дозволуваат влагата да навлезе во Вашиот душек  и со тоа обезбедува удобна и сува средина.

Ројал Дрим душекот  овозможува релаксација на мускулниот систем, удобно чувство и долг и здрав сон.

Состав: Џебно јадро, BodyCare Kovafoam ХР пена 30/40, Мемори пена 6 см, BodyCare Kovafoam ХР пена 35/35, Aнтиалергиски силиконизирани влакна, Поликотон обвивка, Високо квалитетна навлака Tancel.

Висина на душек:  30 сm

 

Димензија

90х200, 120х200, 140х200, 160х200, 180х200

Back to Top
Производот е додаден во кошничката