ПОПУСТ
ПОПУСТ

Лежај Бокспринг Хибрид

70,435ден74,879ден

Димензии: 200х160 cm и 200х180 cm

Исчисти
Спореди
СКУ:N/A

МОДЕЛОТ ПОВЕЌЕ НЕ СЕ ИЗРАБОТУВА, ДОСТАПНИ СЕ САМО МОДЕЛИТЕ ОД ЛАГЕР.

Лежајот Хибрид е дел од новата колекција на Almak Premium во комбинација со новата марка Nature на Dream by almak.

Базата на лежајот е екстра тенко изработена со специјални шпер плочи кој се со висок квалитет, на самата база на лежајот се поставени вал опруги што овозможува поголема удобност на душекот но и подолга негова употреба.

Душекот кој оди комплет со лежајот е модерен и луксузен и ги следи најновите светски трендови во мебелот.

Во својот состав има мултипокет џебно јадро со 7 зони односно зони кои се прилагодуваат на секоја точка од телото, ХР пена, 100% памучен филц и мемори пена 6 сm.

Навлаката на душекот е висококвалиетна со грамажа од 550 гр и во својот состав содржи памук, вискоза и сребрени нити.Штофовите во кои се иработува овој лежај се луксузни и модерни и во својот состав содржат кашмир и кадифе.

Висина на душек:  30 сm

Димензии

200×160, 200×180

Back to Top
Производот е додаден во кошничката